Perdeli ve Tenteli Treyler

Perdeli ve Tenteli Treyler

Treyler Nedir?

Treyler teknik olarak büyük ve geniş vagonlardır. Otomobil, kamyon ya da traktör gibi araçlara bağlanmak suretiyle lojistik amaçlı tercih edilmektedirler. Treyler, yükün bir kısmını üzerine bağlı bulunduğu dingil aracılığıyla taşıyabilmektedir. Treylerin bir diğer adı da dorse olarak bilinmektedir.  Treylerin resmi kaynaklarda tanımı ise “yarı römork” tur.

Treyler, çekici araca kingpin adı verilen flanşlı – iki makinanın sızdırmadan bağlanabilmesine yarayan adaptör – yapıda, 2 ya da 3.5 inçlik iki farklı aparatı ile bağlanır. Çekici araçlarda kingpinin bağlanabilmesi için özel tablalar bulunmaktadır.

Perdeli ve Tenteli Treyler Nedir?

Perdeli ve tenteli treyler, lojistik amaçlarla kullanılan araçlar olarak bilinmektedir. Nakliye firmalarının hizmet standartlarının yüksek olabilmesi için, mümkün olduğu sürece taşıma esnasında konforlu ve teknik anlamda güçlü ve donanımlı bir sistem elde etmeleri gerekmektedir. Bunun için de perdeli ve tenteli treyler tercih edilir. Bu tarz ürünlerin kullanımı taşıma esnasında perdeli ve tenteli treyler birçok yeniliği de beraberinde getirmektedir.