Frigorifik Kasa

Frigorifik Kasa

Frigorifik kasa ısı izolasyonu sağlaması amacı ile üretilen bir kasa çeşididir. Yüksek dış dayanıklılık ve yüksek ısı izolasyonu sağlayan poliüretan malzemesi sayesinde frigorifik kasalar et, süt, tavuk, balık, dondurma, dondurulmuş gıdalar, meyve, sebze, kuru gıda, mobilya, tekstil, kargo gibi bir çok yükün taşımasında güvenle kullanılan bir kamyon kasası türüdür.

Frigorifik Kasanın Özellikleri

Paneller; dışında yüksek performans kimyasal dayanımlı, estetik görünüm ve dış ortam koşullarına maksimum dayanıklılık gösteren, parlak, zor koşullara dayanıklı,asitler, bazlar ve klorlu su dahil olmak üzere birçok kimyasal maddeye dayanıklı,termal şok, UV, çizilme ve matlaşma dayanıklılığı yanında ani ısı değişikliklerinde çatlama ve yorulmaya dayanıklı performansı en üst düzeyde olan jelkot kullanılmakta, camelyafı ve örgü dokuma kullanılarak polyester ile ıslatılarak oluşturulan CTP malzeme arası yüksek ısı izolasyonu sağlayan poliüretan malzemesi ile monoblok sandviç sistem olarak üretilmektedir.

Taban, altta zor koşullara dayanıklı CTP malzeme arası özel gürgen takviyeler ve yüksek ısı izolasyonu sağlayan poliüretan malzemesi, üstte de suya dayanıklı kontrplak ile monoblok sandviç sistem olarak üretilmektedir.

Frigorofik Kasa Avantajları

Kuruluş ve işletme giderleri daha ekonomiktir. Diğer soğutmalı kasa tiplerine göre ekonomik olması sebebiyle frigorifik kasa daha sık tercih edilmektedir.  Isı yükü ne olursa olsun ani ve hızlı soğutma yapabilmektedir. Karmaşık bir yapı oluşturmaz ve sistem çok daha basittir, bu sayede onarım kısmında da zorluk yaşamazsınız.  Sistemde fonksiyonel eleman sayısı az olduğu için, sistemin genel arızası emsallerine göre çok daha az olmaktadır.  Bakım ve onarım masrafları daha düşük olmakla beraber daha önemlisi çok daha kısa sürede arızaları giderilebilmektedir