ALK Mobil / Karavan

ALK Mobil / Karavan

Karavan, yaşamsal ihtiyaçlara minimum düzeyde cevap verebilecek şekilde tasarlanmıştır. Yatak, mutfak, duş, tuvalet ve oturma birimi donanımlarına sahip olan karavanlar, motorlu araç standartlarına uygun, hareket edebilen yaşam alanlarıdır. Karavanlar, çekme karavan ve motokaravan olmak üzere iki gruba ayrılırlar. 

Çekme Karavan 

Çekme karavanlar, römork şeklinde arabaların çeki demirine takılıp çekme şekli ile kullanılan karavan türüdür. Aracın motor gücü ve çekme kapasitesi mutlaka göz önünde bulundurularak çekme karavan seçimi yapılmalıdır. Çekme karavanlar da kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. 750 kg altı ve 750 kg üstü şeklinde. 750 kg üstü olan çekme karavanlar için ruhsat gerekmektedir.

Motokaravan 

Herhangi bir motorlu taşıtın (genellikle minibüslerin) modifiye edilerek içerisine yaşam ihtiyaçlarına cevap verecek modüller eklenerek ortaya çıkan karavan tipine motokaravan denir. Çekme karavanların aksine ayrıca çekme işlemini sağlayacak bir araca ihtiyaç yoktur.

Mobil Projeler

Mobil projeler Alk Otomotiv olarak uzun yıllardır müşterilerimize Sakarya'da verdiğimiz hizmetlerimizden yalnızca bir tanesidir.

Mobil Tuvalet

Mobil tuvalet, polietilen maddesinden üretilen, tuvalet ihtiyacını karşılamak için tasarlanmış taşınabilir tuvalet kabinleridir.

Mobil Sahne Araçları

Günümüzün en pratik ve en önemli üretimlerinden birisi olan ve bu nedenle de oldukça fazla tercih edilen mobil sahne hizmetleri sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyada da oldukça fazla tercih edilip kullanılan sistemler arasında yer alıyor.

Kamu Hizmeti Araçları

Sakarya Kamu hizmeti araçları yük veya yolcu taşıması yapan bütün taşıtlardır.

Çekme ve Moto Karavan

Kampçı minibüsü ya da diğer adıyla moto karavan, hem taşıma hem de uyku ihtiyacını gidermeyi sağlayan tekerlekli bir ev ve araçtır.