Kamu Hizmeti Araçları

Sakarya Kamu hizmeti araçları yük veya yolcu taşıması yapan bütün taşıtlardır. Kamu hizmetine örnek olarak çöp kamyonu, itfaiye aracı, ambulans, karayolları genel müdürlüğüne ait iş makinaları, AFAD arama kurtarma araçları ve buna benzer taşıtlar kamu hizmeti sağlamak için kullanılır. Kamu hizmeti araçları hafif tonaj, orta tonaj ve ağır tonaj olmak üzere üçe ayrılırlar.

Hafif Tonaj Kamu Hizmeti Aracı

Hafif tonajlı arama kurtarma  kamu hizmeti araçlarından hafif tonajlı araçlar, 4x4 çekiş sistemine sahiptir. 5,5 tonluk çekme vinci, navigasyon, telsiz, geri görüş kamerası ve teleskobik aydınlatma sistemine sahiptir. 

Orta Tonaj Kamu Hizmeti Aracı

Orta tonajlı arama kurtarma  kamu hizmeti araçları 22 ayrı tam teşekküllü kurtarma ekipmanı taşıyan araçlar, 4x4 çekiş sistemine de sahiptir. Kasasındaki özel tasarımlı karoserde, hidrolik ve şarjlı kesme ayırma takımları, jeneratörler, beton kırıcılar, çok amaçlı kesiciler, sesli ve görüntülü arama cihazları, kaldırma yastıkları, aydınlatma setleri gibi ekipmanlar barındırıyor. Araçlar, karoserinin üzerinde yükseltilebilen aydınlatma direkleri ile önünde ise bir vinçle destekleniyor.

Ağır Tonaj Kamu Hizmeti Aracı

Ağır tonajlı arama kurtarma  kamu hizmeti araçları, büyük çaplı acil durum ve afetlere müdahale  edebilmek için tasarlanan kamu hizmeti araçlarıdır. En az 2 arama kurtarma ekibinin aynı anda kullanabileceği malzeme ve donanımı barındırmaktadır. Rahat hareket edebilmesi için 6x6 çekişli olan araçlar, 28 ton taşıma ve 8,5 ton çekme kapasitesine sahiptir. 

Araçlar, üzerindeki 80.000 lümen gücünde olan ışık kulesi çalışma alanınını aydınlatabiliyor ve 360 derece dönebiliyor. 13,6 kW jeneratör sistemi ile önemli miktarda elektrik enerjisi üretebiliyor. Araçlar, entegre vinç sistemi sayesinde 2,6 tona kadar olan ağırlıkları kaldırabiliyor.

Kamu Hizmeti Aracı

Kamu Hizmeti Aracı

Alk Otomotiv Kamu Hizmeti Araçları
Arama Kurtarma Aracı

Arama Kurtarma Aracı

Arama Kurtarma Aracı Sol Ön Çekim
Müdahale Aracı

Müdahale Aracı

Arama Kurtarma Aracı Arka Çekim
Kamu Hizmet Aracı

Kamu Hizmet Aracı

Arama Kurtarma Aracı Sağ Çekim